Палата представників проголосувала за виділення допомоги Україні

Палата представників США підтримала законопроєкт з допомогою Україні у розмірі понад 60 мільярдів доларів. Ще до завершення голосування за законопроєкт набралася потрібна кількість голосів.

Про це відомо з трансляції на сайті Конгресу.

За законопроєкт віддали голос 310 конгресменів, проти ж виступили 112. Тепер документ ще має пройти схвалення Сенату та президента.

Коли тривало голосування, в залі було чути, як присутні скандували «Україна», а також тримали жовто-сині прапори.

Під час розгляду законопроєкту відхилили всі правки, зокрема від конгресвумен Вікторії Спартц та Марджорі Тейлор Грін — остання виступала проти будь-якої допомоги Україні.

Ще одну поправку — від конгресвумен Кет Кеммек — про вилучення з законопроєкту всієї невійськової допомоги Україні також відхилили. Вона наполягала, аби залишилась тільки військова допомога. Поправку відхилили 275 голосами проти («за» проголосували 150).

Президент України Володимир Зеленський назвав ухвалення законопроєкту рішенням, «яке зберігає правильний хід історії». Він подякував обом партіям Палати представників та її спікеру Майку Джонсону.

«Демократія та свобода завжди матимуть значення у світі й ніколи не зазнають поразки, доки Америка допомагатиме їх захищати. Життєво важливий законопроєкт про допомогу США, ухвалений сьогодні Палатою представників, допоможе запобігти розповзанню війни, збереже тисячі й тисячі життів і зробить обидва наші народи сильнішими», — написав глава держави.

Що відомо про законопроєкт?

17 квітня Палата представників США — нижня палата Конгресу — опублікувала текст нового законопроєкту щодо допомоги Україні, згідно з яким Україна може отримати близько 61 млрд доларів та балістичні ракети ATACMS.

У верхній палаті Конгресу, Сенаті, ще з минулого року схвалений комплексний законопроєкт, який передбачає виділення 60 млрд доларів на допомогу Україні та видатки на допомогу іншим країнам. Цей документ місяцями залишався заблокованим у Палаті представників, де більшість становлять республіканці.

На тлі блокування республіканці подавали свої альтернативні ініціативи, які провалювалися на голосуванні.

Зрештою, спікер Палати представників Майк Джонсон на закритому засіданні презентував чотири окремі законопроєкти, які розбили з великого законопроєкту, заблокованого республіканцями. Окремі документи стосуються американської допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та пріоритетів національної безпеки.

У Білому домі «на перший погляд» оцінили, що новий законопроєкт відповідає запитам Білого дому. А Президент США Джо Байден пообіцяв негайно підписати документ після схвалення Конгресом.

Share this post

scroll to top