Психологічна підтримка в консультативно-координаційних центрах районів Львівщини

Психологічна підтримка в консультативно-координаційних центрах районів Львівщини

Оля Шевченко- дитячий та сімейний психолог, травма-терапевт та арт-терапевт у навчанні, і координатор у проєкті «Психологічна підтримка в консультативно-координаційних центрах районів Львівщини».

Для пані Ольги було важливо не стояти осторонь, і допомагати школярами, батькам та вчителям подолати стрес і його наслідки.

«Коли ми говоримо про дітей ВПО, то розуміємо, що вони мають «досвід» : ночівля в підвалах, втеча з рідного дому, бомбардування, трагедії і втрати. Це боляча травма, гостра і з нею треба вміти працювати. Коли йдеться про львівських дітей у них «травма свідка» і це інший напрямок роботи, але не менш важливий! Тому тішуся, що наші тренінги навчають дорослих це розпізнавати!» – зазначає психолог.

Тривожність, соматичні захворювання, поведінкові розлади, відсутність апетиту і порушення сну – це те, на що варто звернути увагу і що потрібно пропрацьовувати, за словами пані Олі , і до цього мають бути долучені не тільки психологи, але і батьки та вчителі. Адже емоції передаються від правої півкулі дорослого, до правої півкулі мозку дитини, і вони вчаться реагувати на події в країні через дорослого, і саме дорослі мають правелтно пояснювати усі реакції, поведінку та емоції, як потрібно реагувати, самовідновлюватися і допомагати собі.

«Зараз батьки набагато частіше звертаються до шкільних психологів, та й самі освітяни просять порад та допомоги! У нас був випадок, нещодавно, коли після тренінгу встав вчитель, який к 2014-2015 був учасником АТО , і почав дякувати за ці кілька годин. Чоловік на емоціях розказав, що він тільки зараз зрозумів скільки його дружина своїм терпінням, любові та підтримкою зробила для нього, чому у нього були такі реакції і ніхто не розумів його. Він із захопленням розказував як його осінило, і що тепер він зможе допомогти не тільки собі, а і іншим: школярам, батькам та зрештою колегам!» – каже Ольга Шевченко.

Зараз психологічні тренінги проходять у кількох районах Львівщини. За цей місяць провели 26 тренінгів у 4 районах, а саме Самбірському, Дрогобицькому, Новояворівському, Львівському районі.

Адреса розміщення консультативно-координаційного центру на у Дрогобицькому районі: м. Дрогобич, вул. 22 Січня, 28.

Номер: 067-471-02-45 Проєкт «Психологічна підтримка в консультативно-координаційних центрах районів Львівщини» втілюється Благодійний фонд «Крила надії» в межах програми «Шелтер», що реалізується Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Embassy of Denmark in Ukraine.


Share this post

scroll to top